Programs for National Seniors in St. Catharines….

    Program – 7pm. Thurs. Jan. 5/06    
# Wt Red Corner Blue Corner Results
1 64kg Jonathon Bochner – Ontario Stuart Boyd – Ontario  
2 51kg Renaud Young – Quebec Domenic Longpre – N.T. Que.  
3 54kg Fem. Lydia Walczak – B.C. Jasmine Wagner – Sask.  
4 54kg Fem. Rosie Thomas – Ontario Jamie Lee Pollock – Alberta  
5 54kg  Isho Shiba – Ontario Tyson Cave – N.T. N.S.  
6 57kg Fem. Sandra Bizier – N.T. Que Jill Perry – N.T. Ont.  
7 57kg Fem. Patricia Picotin – Quebec Vanessa Bradford- Alberta  
8 69kg  Fred Levesque – N.B. Dave Petryk – B.C.  
9 69kg  Rob Umbach – Saskatchewan Adam Trupish – N.T. Ont.  
10 69kg  Greg Michel – Quebec Matt Dumais – Alberta  
11 75kg  Adonis Stevenson – N.T. Que. Francy Ntetu – Quebec  
12 75kg  Joey Laclare – Saskatchewan Ryan O’Connell – Alberta  
13 75kg  Pouyan Abedini – B.C. Richard Reittie – Ontario  
14 75kg  David Lao – Manitoba James Dow – N.B.  
         
    Program – 1pm Friday Jan. 6/06    
# Wt Red Corner Blue Corner Results
1 48kg Fem Jen Walker – Alberta Jacqui Park – Ontario  
2 48kg Fem Nathalie Lacombe – N.T. Que. Valerie Bedard – Quebec  
3 50kg Fem Kim Jay – Saskatchewan Michelle Nelson – N.T. Sask.  
4 63kg Fem Ayana Pelletier – Manitoba Katie Dunn – N.T. Ont.  
5 63kg Fem Isabelle Perreault – Ontario Sheena Flamand – Alberta  
6 64kg Kevin Bizier – N.T. Que. Dierry Jean – Quebec  
7 64kg Ontario (Winner of Thurs #1) Nathan Kulczycki – B.C.  
8 66kg Fem Amanda Beaulieu – Ontario Danielle Quee – B.C.  
9 66kg Fem Nancy Laroche – Quebec Mary Spencer – N.T. Ont  
10 91kg  Matthew Morgan – Manitoba Justin White – Ontario  
11 91kg  Gino Nardari – N.T. Alta. Nikolay Nikolov – Quebec  
         
    Program – 7pm Friday Jan. 6/06    
# Wt Red Corner Blue Corner Results
1 52kg Fem Veroniqe Pascoal – Quebec Marina Mavros – B.C.  
2 52kg Fem Natalie Forget – Quebec Bernice Booth – Ontario  
3 54kg Fem Christie Gervais – N.T. Que. Isabelle Mathieu – Quebec  
4 54kg Fem Winner of Thur. #3 Winner of Thurs #4  
5 57kg Fem Kelly Attridge – B.C. Lindsay Garbatt – Ontario  
6 57kg Fem Winner of Thur #6 Winner of Thurs #7  
7 70kg Fem Gabrielle Duschene – Quebec Jennifer Purper – B.C.  
8 70kg Fem Ariane Fortin – N.T. Que Marianne Millar – Ontario  
9 81kg Michael Buchanan – B.C. Alexandre Hamel – Quebec  
10 91+kg Brennan Lawrie – B.C. Robert Montgomery – Alberta  
11 91+kg Eric Martel – Quebec Colin Sangster – Ontario  
         
    Program – 1pm Saturday Jan. 7/06    
# Wt Red Corner Blue Corner Results
1 50kg Fem Alexandre Cubitt – B.C. Vicky Pelletier – Quebec  
2 50kg Fem Leah Evans – Ontario Winner of Bt. 3 Fri. 1pm  
3 57kg Stephen Cannell – N.S. Arash Usmanee – N.T. Alta  
4 57kg Jesse Ennis – Ontario Ghislain Maduma – Quebec  
5 60kg Fem Genvieve Lachance – N.T. Que. Elissa Marie Gauthier – Quebec  
6 60kg Fem Laura MacPhee – N.S. Linda Ludwig – Ontario  
7 60kg  Pier Olivier Cote – Quebec Cody Dill – Saskatchewan  
8 60kg Richard Chau – Ontario Sleman Usmanee – Alberta  
9 63kg Fem Winner of Fri. 1pm #4 Winner of Fri. 1pm # 5  
10 69kg  Andre Gorges – Ontario Winner of Thurs 7pm #8  
11 69kg  Winner of Thurs 7pm #9 Winner of Thurs 7pm #10  
12 75kg Winner of Thurs 7pm #11 Winner of Thurs 7pm #12  
13 75kg Winner of Thurs 7pm #13 Winner of Thurs 7pm #14  
         
    Program – Sat. 7pm – Jan. 7/06     
# Wt Red Corner Blue Corner Results
1 46kg Fem Stephanie Hamel – Quebec Nancy Fortin – N.T. Que.  
2 51kg  Ryan Ranelli – Ontario Winner of Thurs 7pm #2  
3 52kg Fem Winner of Fri 7pm #1 Winner of Fri 7pm #2  
4 54kg Fem Winner of Fri 7pm #3 Winner of Fri 7pm #4  
5 54kg   Hughes Filiault – Quebec Winner of Thurs 7pm #4  
6 57kg Fem Winner of Fri 7pm #5 Winner of Fri 7pm #6  
7 64kg  Winner of Fri 1pm #6 Winner of Fri 1pm #7  
8 66kg Fem Winner of Fri 1pm #8 Winner of Fri 1pm #9  
9 75kg Fem Maude Bergeron – Quebec Lita Mae Button – Ontario  
10 81kg  Glenn Hunter – Ontario Winner of Fri 7pm #9  
11 91kg Winner of Fri 1pm #10 Winner of Fri 1pm #11  
         
    Program – Sun. Noon – Jan. 8/06     
# Wt Red Corner Blue Corner Results
1 48kg Fem Winner of Fri 1pm #1 Winner of Fri 1pm #2  
2 48kg   Philip Butler – Ontario Gabriel Riffon – Quebec  
3 50kg Fem Winner of Sat 1pm #1 Winner of Sat 1pm #2  
4 57kg Winner of Sat 1pm #3 Winner of Sat 1pm #4  
5 60kg Fem Winner of Sat 1pm #5 Winner of Sat 1pm #6  
6 60kg   Winner of Sat 1pm #7 Winner of Sat 1pm #8  
7 69kg Winner of Sat 1pm #10 Winner of Sat 1pm #11  
8 70kg Fem Winner of Fri 7pm #7 Winner of Fri 7pm #8  
9 75kg  Winner of Sat 1pm #12 Winner of Sat 1pm #13  
10 91+kg Winner of Fri 7pm #10 Winner of Fri 7pm #11  
         
Contact Us

Send us an email and we'll get back to you, asap.

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from Boxing Ontario.

You have Successfully Subscribed!