Ontario Cadets Conclude in Oshawa

Bout # Red Corner Weight Blue Corner Results
1 Jerry Green-Byrne – East Windsor 60kg C Nov Anthony McLaughlin – Ajax Blue 33-22
2 Ben Baena – Bigtyme 60kg C Nov Paul Keeler-Lavin – Atlas Red 31-29
3 Paul Moore – Motor City 63kg C Nov Daniel Khan – Bramalea Blue 21-7
4 Mitch Cleary – Triumph 63kg C Nov Mike Randazzo – McGrorys Red 38-30
5 Taylor McWhirter – Motor City 60kg B F.Nov Lily Xhediku – Windsor Blue 10-10(49-39)
6 Jonathan Pike – Lambton 54kg C Open Tyler Cross – Belleville Blue RSC1
7 Max Irwin – Boxing Factory 57kg C Open Matthew Standon – East Windsor Blue RSCOS2
8 Tyler Dunlop – Fighting Island 63kg C Open Jerome Gabriel – Motor City Blue RSCOS2
9 Robbie Shewell – Uptown 66kg C Open Charles Irvine – Niagara Falls Red 37-18
10 Leah Daize – Motor City 52kg C F. Nov. Ali Mullins – Bigtyme Red 23-20
11 Frankie Rill – Motor City 91+kg Jr. Nick Wilson – Bigtyme Blue DQ3
  Sat. 1pm Program      
Bout # Red Corner Weight Blue Corner Results
1 Mike McWilliams – Bigtyme 32kg A Nov. Bradley Wilcox – Steeltown Red 20-17
2 Josh Northwood – St.Catharines 34kg A Nov. Colton Lormand – Bigtyme Blue 18-9
3 Nick Vangalen – Bigtyme 37kg A SubNov. Rashad Moursalien- Sully’s Red 31-29
4 Alex Daoust – Bigtyme 37kg A Nov. Rodolfo Velasquez – McGrorys Blue 14-7
5 Garett Laird – Bigtyme 46kg A Nov. Kyle Wright- Motor City Red 41-28
6 Robin Heidl – Atlas 52kg A Nov Cameron Siegmund – Bramalea Red RSCO2
7 Justin Hocko – East Windsor 37kg B Nov Austin Newton – Windsor Blue RSCO2
8 David Bracken- Bramalea 50kg B Nov. Connor Milne – Motor City Red 17-7
9 Dean McCullough – McGrorys 52kg B Nov. Dylon Bracken – Bramalea Blue RSCO2
10 Joe Minty – Niagara Falls 54kg B Nov. Julius Szitai – Atlas Red 13-8
11 Justin Chiavarini – St.Catharines 46kg B Open Jesse Wilcox – Steeltown Red 17-11

Sat. 7pm Program
Bout # Red Corner Weight Blue Corner Results
1 Ben Hovinga – Waterloo 43kg B Nov Jake Leahy – Blands Red RSC1
2 Anthony McLaughlin – Ajax 60kg C Nov Ben Baena – Bigtyme Red RSCOS2
3 Daniel Khan – Bramalea 63kg C Nov Ben Shamon – Waterloo Blue 20-11
4 Brad Burns – Uptown 75kg C Nov Kyle Marinucci – Niagara Falls Red 26-11
5 Steve Wilcox – Steeltown 48kg C Open Jermaine Badchkam – McGrorys Blue RSCOS2
6 Adrian Sinanan – Bramalea 50kg C Open Dana Hasan – McGrorys Red 33-15
7 Mike Morley – Bigtyme 52kg C Open Joey Bowman – Champs Blue Ret.3
8 John Seo – Jamestown 54kg C Open Tyler Cross – Belleville Blue 30-25
9 Jeremy Gabriel – Motor City 57kg C Open Matthew Standon – East Windsor Blue W/O
10 Stephen Zea – Atlas 63kg C Open Jerome Gabriel – Motor City Blue RSCOS2
11 Tim Smith – Boxing Factory 66kg C Open Robbie Shewell – Uptown Blue 25-13
Sun. Noon Program  
Bout # Red Corner Weight Blue Corner Results
1 Richard Kranitz – St.Catharines 32kg A Nov Mike McWilliams – Bigtyme  Blue 22-17
2 Brett Pace – St.Catharines 37kg A Nov Nick Vangalen – Bigtyme  Red 14-10
3 Damon Mahon – Atlas 46kg A Nov Garett Laird – Bigtyme  Blue RSC2
4 Terrance Whitehouse – Bramalea 52kg B Nov Dylon Bracken – Bramalea  Blue 14-5
5 Martin Halibis – Bramalea 54kg B Nov Ben Vangalen – Bigtyme  Blue Ret.3
6 Dustin Dixon – Motor City 54kg B Nov Joe Minty – Niagara Falls  Red 32-26
7 Alex Minty – Niagara Falls 43kg A Nov Jake Leahy – Blands  Blue RSCOS2
8 Zishan Khan – Bramalea 63kg C Open Robbie Shewell – Uptown  Blue 24-22
Contact Us

Send us an email and we'll get back to you, asap.

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from Boxing Ontario.

You have Successfully Subscribed!