2011 Summerhays Tournament

 
Friday, Nov. 11 – 7pm
No. Red Corner Class Rounds Blue Corner Results
1 Tevin Piper – Waterloo 43A Semi 3×1 Luis Estrada – Steeltown Red RSC1
2 Shane Tremblay – Ajax 43A Makeup 3×1 Gerson Lobo – McGrorys Red 7-4
3 Dalton Nash – McGrorys 55B – 1/4 3×1.5 Ben Ross-Black – Whip Red RSC2
4 Andrew Rossler – Motor City 55B – 1/4 3×1.5 Jordan Eljabri – Champion Blue 9-5
5 Alexandro Deva – Windsor 75C Final 3×2 Andrew Fundytus – St.Catharines Blue CB 34-27
6 Taylor Cloutier – Waterloo 52B F.Final 3×1.5 Paige Mason – Whip Red RSC1
7 Tanner Tremblay – Brantford 63 C Makeup 3×2 Victor Spiridon – Windsor Blue RSC2
8 Lesley Bonniveau – Stockyards 64 Sr.F.Final 3×2 Mariline Louis – Windsor Red 6-5
9 Mario Koutroulakis – Motor City 69Sr.Final 3×2 Marko Vidic – Brantford Red RSC3
10 Jess Jessem – Brantford 69Sr.Makeup 3×2  Kenneth Alcampado – Bramalea Blue 14-7
11 Jeremy Grampola – N. Falls 75Sub Semi 3×2 Thad Ridsdill – Motor City Blue 16-14
12 Kiehl Longstreet – Brantford 75Sub Semi 3×2 Bronson Morris – St.Catharines Red w/o
           
Saturday, Nov.  12 – 1pm
No. Red Corner Class   Blue Corner Results
1 Shane Tremblay – Ajax 43A Final 3×1 Tevin Piper – Waterloo Blue 13-9
2 Alyssa Beauvrige – Steeltown 52B F.Makeup 3×1.5 Taylor Cloutier – Waterloo Red 17-4
3 Justice McNeil – St.Catharines 55B Semi 3×1.5 Joe O’Brien – Steeltown Red 16-8
4 John Tomlinson – Bigtyme  63C Semi 3×2 Victor Spiridon – Windsor Blue 12-6
5 Payton Beauvrivage – Steeltown 63C Semi 3×2 Gurkirat Johal – Bramalea Red RSC1
6 Omed Amale – Brantford 75 Youth 3×2 Dennis Steingart – St.Catharines Red 16-10
7 Ahmed Nazil – Windsor 60 Youth 3×2 Justin Seecharan – Champion Red RSC1
           
           
           
Saturday Nov. 12 – 7pm
No. Red Corner Class   Blue Corner Results
           
1 Thad Ridsill – Motor City 75Sub Final 3×2 Kiehl Longstreet – Brantford  Red RSC1
2 Ryan Bradley – Motor City 81 Sr.Final 3×2 Richard Jones – Brantford  Red RSC2
3 Michael Gayer – Leamington 81 Masters Final 3×1 Paul McNeil – Brantford  Blue 7-6
4 Shawn Tooke – Brantford 91+Master Final 3×1 Paul Harper – Bigtyme  Blue CB 4-1
5 Antonio Napolitano – St. Cath. 75 C Makeup 3×2 Bailey MacDonald – Brantford  Red RSC2
6 Sal Jassem – Brantford 75Sr Makeup 3×2 Mario Koutroulakis – Motor City  Blue 15-9
7 Andrew Battice – Brantford 80+C Final 3×2 Alexandro Deva – Windsor  Blue RSC3
8 Jess Jessem – Brantford 69 Sr.  3×2 Larone Whyte – HUF  Blue 9-5
           
Sunday Nov. 13 – Noon 
No. Red Corner Class   Blue Corner Results
  Alyssa Beauridge – Steeltown 50 C Makeup 3×2 Rebecca Simpson – Leamington  Red 12-10
  Dalton Nash – McGrorys 55B Final 3×1.5 Justice McNeil – St. Catharines Blue RSC3
  William Ellwood – Leamington 60 Y.Makeup 3×2 Ahmed Nazil – Windsor  Rd RSC2
  Tanner Tremblay – Brantford 63C Makeup 3×2 John Tomlinson – Bigtyme  Blue 14-8
  Victor Spiridon – Windsor 63C Final 3×2 Payton Beauvirage – Steeltown  Red 10-5
  Marco Vidic – Brantford 69 Sr. 3×2 Kiehl Longstreet – Brantford   Exh.
  Mariline Louis – windsor 64 Sr. F. 3×2 Emma James – TNT  RedRSC3
   
Contact Us

Send us an email and we'll get back to you, asap.

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from Boxing Ontario.

You have Successfully Subscribed!