Supershow Tournament Program

Toronto Pro Show

Friday Night 7 PM

Bout

Red Corner

Category

Rounds

Blue Corner

Decision

 

 

1

Dylan Simard

Peterborough

55 kg Jr. B N

Semi-Final

 

Nathan Meeks

Belleville

 

2

Griffon Ross

Peterborough

55 kg Jr. B N

Semi Final

 

Max Rusin

Niagara Falls

 

3

 

Cameron Hyde

Grant Brothers

61 kg Jr. B Final

 

Cole Arnold

Peterborough

 

4

 

Arien Duquette

Kingston Youth

64 kg Y N

Semi-Final

 

Dillion Rushton

Steeltown

 

5

Patrick Macinnis

Bluewater

69 kg Y N

 Semi-Final

 

Anthony Slade

Peterborough

 

6

 

Michael Abbruscato

Niagara Fight Club

60 Kg Sr. O

Semi-Final

 

Kdee Warner

HUF Boxing

 

7

 

Jermaine Badchkam

Steeltown

60 Kg Sr. O

Semi-Final

 

Steven Zea

Clancy’s

Blue W/O

8

 

Mike Affaine

Clancy’s

64 kg Sr. O

Semi Final

 

Helmand Alekozai

HUF Gym

 

 

9

Patson Ncube

Kingston Youth

69 kg Sr. O

Semi-Final

 

Kevin Higson

Steeltown

 

10

 

Brian Stevenson

Steeltown

69 kg Sr. O

Semi-Final

 

Larone Whyte

HUF Boxing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday 1 PM

Bout

Red Corner

Category

 

Blue Corner

Decision

 

1

 

Tevin Piper

Waterloo Regional

47 kg Jr. B Final

 

Shane Tremblay

Ajax

 

2

 

Winner of Friday

55 kg Jr. B

Consilation Final

 

Winner of Friday

 

 

3

Winner of Friday

55 kg Jr. B

Final

 

Winner of Friday

 

4

 

Josh Lupia

Niagara Fight

50 kg Jr. C O

Final

 

Terrell Piper

Waterloo Regional Boxing Academy

 

5

 

Madison Blakely

Loyalist

57 kg Jr. C N F Final

 

Caitlin Trenholme

HUF Boxing

 

6

Cole Arnold

Peterborough

61 kg Jr. B N

Semi Final

 

Winner of Friday Night

 

7

 

Cameron Butler

Loyalist

60 kg Y N

Final

 

Payton Beaurivage

Steeltown

 

8

 

Lucas Bahdi

Niagara Fight Club

64 kg Y O

Final

 

Willie Lake

Kingston Youth

 

9

 

Karim Mohammad Azizi

Niagara Fight Club

57 kg Jr. C N

Final

 

Jake Coburn

Niagara Falls

 

10

Dan Vanderham

Steeltown

69 kg Y N 

Final

 

Winner of Friday Night

 

11

 

Josh Orielly

Steeltown

64 kg Sr. O

Final

 

Winner of Friday Night

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toronto Pro Show

Sunday  12 noon

Bout

Red Corner

Category

 

Blue Corner

Decision

 

1

 

Antonio Scaringi

Niagara Fight Club

64 kg Y N

Final

 

Winner of Friday Night

 

2

 

Runner-up Friday Night

60 kg Sr. O Consilation Final

 

Runner-up Friday Night

 

3

 

Winner of Friday Night

60 kg Sr. O

Final

 

Winner of Friday Night

 

4

 

Runner-up Friday Night

69 kg Sr. O Consiliation Final

 

Runner-up Friday Night

 

5

 

Winner Friday Night

69 kg Sr. O

Final

 

Winner Of Friday Night

 

 

6

Aaida Mamuji

Final Round

57 kg F Sr. Novice

Makeup Bout

 

Leslie Bonniveau

Stockyards

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Contact Us

Send us an email and we'll get back to you, asap.

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from Boxing Ontario.

You have Successfully Subscribed!