Ray McGibbons Gloves

Ray McGibbons Gloves – St. Catharines
 
    PROGRAM – 7PM. FRI. Apr.28/06      
# Weight Red Corner Blue Corner   Results
1 54 B Erick Valladares – McGrorys Brenden Waifer – Top Glove    
2 54 B Brody Clark – Kingston Tyler Giller – Bramalea    
3 60 B Eric Mitchell – Tillers Vincenzo Chiarappa-Fighting Island    
4 60 B Charlie Fuhr – East Windsor Chris Roach – Bigtyme    
5 63 C Jacob Rea – Nappers William Knechtel – Windsor    
6 70 C Sam Sandford – Bigtyme Richard Lake – CYC    
7 70 C John Tello – Bramalea Dillon Simon – Nappers    
8 86+ C Josef Khoudatov – European Cameron DiPaulo-Fighting Island    
9 86+ C Anton Braverman – European Jake Gonzalez – Whip    
10 70 Jr Fem. Candace Wilson – St.Catharines Jackie Vallee – Steeltown   Red w/o
11 66 Sr Fem Grisselda Maradiaga – McGrorys Melissa Doldron – Ajax    
12 64 Jr  Ryan Wagner – Bigtyme Patrick Holmes – Liverpool    
13 64 Jr  Tony St.Jacques – Kingston Karim Ebead – East Windsor    
14 69 Jr Derek Lennox – BEL Trevor Hickerson – Belleville    
15 69 Jr Michael Barkhtiyarov – CYC Josiah Evans-Fighting Alliance    
16 69 Jr Saul Maradiaga – McGrorys Aurey Cox – Bigtyme    
17 69 Jr Drew Arjune – Liverpool Ben Hockenstein – CYC    
18 69 Sr Sub Ryan Littler – Bramalea Josh Eccles – BEL    
19 69 Sr Sub Brian Craig – Motor City Dimitry Chalenko – European    
20 69 Sr Sub Jeremy Baan – Whip Lawrence Choi – CYC    
21 91 Sr Nov Brock Arthur – Tillers Ryan Matthews – St.Catharines    
22 64 Sr Open Scott Paul – Niagara Falls Richard Chau – London    
23 69 Sr Open Steve Rolls – Bigtyme Yordan Mateo – Round One    
24 75 Sr Open Daryl Perron – Regency Andrew McDonald – Sullys    
25 75 Sr Open Richard Reittie – Sullys Andrew Gales – Bigtyme   Blue w/o
26 81 Sr Open Steve Franjic – Bigtyme Justin Bonhomme – Top Glove    
    PROGRAM – 1PM SAT. Apr. 29/06      
# Weight Red Corner Blue Corner   Results
1 34 A Ricky Ferris – McGrorys Jeffrey Liptrot – Regency    
2 37 A Crawford Hawk – Regency Brandon Fitzgerald – Kingston    
3 39 A Jake Thompson – Waterloo Zsolt Daranyi – Sullys    
4 50 A Jonathan Klementi – Kingston Terry Trafford – Sullys    
5 41 B Braden Klock – Kingston Curtis Antonucci-Fighting Island    
6 48 B Kristian Padua-Fighting Alliance Alex St.Jacques-Kingston    
7 50 C Vaughn Knibs – Regency Brock Boyd – Top Glove    
8 50 C Brandon O’Brien – Bigtyme Josh O’Reilly – Steeltown    
9 52 Jr Fem Melissa Landry – Champion Sarah Runnimeri – Regency    
10 57 Jr Anthony Francis – Ajax Ibrahim Atagaev – European    
11 69 Jr Winner of Fri 7pm Winner of Fri 7pm    
12 69 Jr Winner of Fri 7pm Winner of Fri 7pm    
13 75 Jr Andrew Savory – Waterloo Star Jackman – Nappers    
14 75 Jr Lorn Gershman – European Keegan Shewfelt – BEL    
15 54 Sr Fem Lisette Gonzalez – Centre Ring Anna Kosinka – Fighting Alliance    
16 63 Sr Fem Bernadette Hume – CYC Tamara Knowles – Whip    
17 69 Sr Sub Tim Green – Belleville Winner of Fri 7pm    
18 69 Sr Sub Winner of Fri 7pm Winner of Fri 7pm    
19 75 Sr Sub Matt Thompson – Whip Grant Hopkins – Kingston    
20 75 Sr Sub Ryan Baulk – St. Catharines Clinton Rhines – Uptown    
21 81 Sr Nov James Elder – Regency Paul Murdoch – Kingston    
22 91 Sr Nov Hayden Griffin – Bigtyme Devon Taylor – Sullys    
23 91 Sr Nov Chuck Flynn – BEL Winner of Fri 7pm    
24 54 Sr Open Ryan Ranelli – McGrorys Jeremy Young-Fighting Alliance    
25 57 Sr Open Chico Caracas – Tillers Padraic Griffin – Bigtyme    
26 64 Sr Open Craig Morgan – Sullys Dan Caron – Atlas    
27 64 Sr Open Logan Cotton – Bigtyme Winner of Fri 7pm    
    PROGRAM – 7PM SAT.Apr. 29/06      
# Weight Red Corner Blue Corner   Results
1 57 C Nov Devon Malcolm – Boxing Factory Cam McIsaac – Bigtyme    
2 57 C Sub Brian Stevenson – Steeltown Kevin Umana – Champion    
3 63 C Nov Joe Griffith – Boxing Factory Winner of Fri 7pm    
4 70 C Sub Winner of Fri 7pm Winner of Fri 7pm    
5 75 C Ruslan Kashanski – European Ian Nagel – CYC    
6 80 C Nov Zach Benninger – Uptown Sam Matishack-Fighting Alliance    
7 86+ C  Winner of Fri 7pm Winner of Fri 7pm    
8 70 Jr Fem Siera Smith-Hart-Motor City Candace Wilson – St.Catharines    
9 57 Jr Sub Carlton Baines – Whip Ruslan Biyarslanov-European    
10 60 Jr Nov Oskar Iakoupov – European Bojan Kladnjakovic – Champion    
11 91 Jr Nov Travis Dawes – Waterloo Doug Plummer – Belleville    
12 66 Sr F.Nov Amy Ramirez – Nappers Winner of Fri 7pm    
13 60 Sr F Open Jamie Quigley – Belleville Jenn Turner – St. Catharines    
14 63 Sr F Open Erin Krekoski – BEL Robyn Richards – St.Catharines    
15 70 Sr F Open Joyce Findlay-Fighting Alliance Marianne Millar – Regency    
16 64 Sr Nov James Carpio – Atlas Richard Snetsinger – CYC    
17 69 Sr Nov Mohammad Awad – Tillers Eric Johnson – Regency    
18 75 Sr Nov Nenad Cvejic – Centre Ring Phil Rose – Motor City    
19 75 Sr Master Hubert Halden – CYC David Booth – Atlas    
20 69 Sr Open Thomas DaSilva – Sullys Winner of Fri 7pm    
21 75 Sr Open Winner of Fri 7pm Andrew Gales – Bigtyme    
22 81 Sr Open Luke Fuderer – BEL Winner of Fri 7pm    
23 91 Sr Open Marlon Barrington – Liverpool Ryan Smith – Sullys   Red w/o
    PROGRAM – NOON – SUN. Apr. 30/06      
# Weight Red Corner Blue Corner   Results
1 34 A Jason Roberts – CYC Winner of Sat 1pm    
2 37 A Terrance Richards – Bigtyme Winner of Sat 1pm    
3 39 A  Antoine Chambers – McGrorys Winner of Sat 1pm    
   
4 39 B Tony Boston – Kingston Joseph Haley – Champion    
5 41 B Nathan Fitzgerald – Bigtyme Winner of Sat 1pm    
6 54 B Winner of Fri 7pm Winner of Fri 7pm    
7 60 B Winner of Fri 7pm Winner of Fri 7pm    
8 50 C Winner of Sat 1pm Winner of Sat 1pm    
9 52 C David Bracken – Bramalea John Clarke – Bigtyme    
10 57 Jr Nov Tim Smith – Sault Winner of Sat 1pm    
11 64 Jr Nov Winner of Fri 7pm Winner of Fri 7pm    
12 69 Jr Nov Winner of Sat 1pm Winner of Sat 1pm    
13 75 Jr Sub Winner of Sat 1pm Winner of Sat 1pm    
14 54 Sr F Nov Crystal Hughes – Waterloo Winner of Sat 1pm    
15 69 Sr Sub Winner of Sat 1pm Winner of Sat 1pm    
16 75 Sr Sub Winner of Sat 1pm Winner of Sat 1pm    
17 91 Sr Nov Winner of Sat 1pm Winner of Sat 1pm    
18 64 Sr Open Winner of Sat 1pm Winner of Sat 1pm    
Contact Us

Send us an email and we'll get back to you, asap.

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from Boxing Ontario.

You have Successfully Subscribed!