Ontario Rocks on at the River Rock !

Wednesday, November 28 – 2pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Christie Gervais – Quebec 50 F       SemiFinal Valerie Bedard – Quebec Red RSC-3
2 Jennifer Via – Ontario 50 F       SemiFinal Mandy Bujold – Ontario Blue RSC-1
3 Marina Mavros – B.C. 54 F   SemiFinal Isabelle Menard – Quebec Blue RSCOS1
4 Marie Pierre Tremblay – Quebec 57 F   Quarter Final Vanessa Bradford – Alberta Blue RSCOS2
5 Brittany Currie – Manitoba 60 F   Quarter Final Genevieve Lachance – Quebec Blue RSCOS2
6 Peggy Maerz – B.C. 60 F   Quarter Final Elissa Marie Gauthier – Que Blue 17-5
7 Jennifer McConnell – Ont 60 F   Quarter Final Liza Papzian – N.B. Red RSCOS 1
8 Didier Bence – Quebec 91+kg    SemiFinal Eric Martel – Quebec Red 22-15
9 Brennan Lowrie – B.C. 91+kg    SemiFinal Frankie Rill – Ontario Blue 11-4
Wednesday, November 28 – 7pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Natalie Forget – Quebec 52 F   QuarterFinal Shyloe Davis – Saskatchewan  Red RSCOS2
2 Jeremy Young – Ontario 54    QuarterFinal C. J. Borden – Alberta Blue RSC1
3 Padraic Griffin – Ontario 57    QuarterFinal James Wapemoose – Saskatchewan Red RSC4
4 Kelly Page – Manitoba 69    Quarterfinal Christian Ouelette – Quebec Red 28-23
5 Stuart Boyd – Ontario 75   Preliminary John Gonzalez – Quebec Red 12-8
6 Richard Reittie – Ontario 75   Preliminary Andrew Gardiner – Manitoba Blue 27-11
7 Clayton Twardzik – Saskatchewan 75   Preliminary Malcolm McDonald – Nova Scotia Blue 33-28
8 Steve Rolls – Ontario 75   Preliminary Francy Ntetu – Quebec Red 16-14
9 Darcy Hinds – B.C. 75   Preliminary Kyrin Englund – B.C. Red RSCOS3
10 Schiller Hypolite – Quebec 75   Preliminary Janks Trotter – Alberta Red 44-31
Thursday, November 29 – 1pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Judy Peirera – Manitoba  48 F   SemiFinal Melanie Grenon – Quebec Blue RSCO2
2 Jacqui Park – Ontario 48 F   SemiFinal Rosalia Calla – B.C. Red RSCO2
3 Hazen Chessie – Manitoba  64   Preliminary Jason Williams – Saskatchewan Blue 35-29
4 Michel Zewski – Quebec 64   Preliminary Jonathan Bochner – Ontario Blue 23-16
5 Alex Rynn – Alberta 64   Preliminary Karim Ebead – Ontario Blue 35-27
6 Curtis White – N.S. 64   Preliminary David St. Pierre- Quebec Red 51-23
7 Marianne Millar – Ontario 70 F     SemiFinal Joyce Findlay – Ontario Red 12-9
8 Jennifer Purper – B.C. 75 F    QuarterFinal Maude Bergeron – Quebec Blue 29-16
9 Taffo Asongwed – Quebec 91    Preliminary Patrick Thibeault – Saskatchewan Red 21-7
10 Sylvera Jacques Louis – Quebec 91     Preliminary Justin White – Ontario Red 32-27
11 Adam Black – N.B. 91     Preliminary Sebastien Lalumiere – Quebec Blue KO-1 Body
12 Clary Poitras – B.C. 91     Preliminary Nikolay Nikolov – Quebec Blue RSCOS3
Thursday, November 29 – 7pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Chantelle Doucette – N.S. 52 F   SemiFinal Veronica Strus – Alberta Red RSCOS1
2 Heather Hopkins – Ontario 52 F   SemiFinal Natalie Forget – Quebec Blue RSCOS2
3 Isho Shiba – Ontario 54    SemiFinal Joey Laviolette – N.S. Blue CB 120-119
4 Marc Andre Gauthier – Quebec 54     SemiFinal C. J. Borden – Alberta Blue 33-18
5 Frederic Filion Collet – Quebec 60   QuarterFinal Tony Luis – Ontario Blue 42-25
6 Katie Dunn – Ontario 63 F    SemiFinald Desni Boisvert – Quebec Red 29-15
7 Nathan Kulczycki – B.C. 69    QuarterFinal Custio Clayton – N.S. Red 39-33
8 Brandon Cook – Ontario  69    QuarterFinal Pedram Maleki – Ontario Blue 30-9
9 Sebastien Bouchard – Quebec 69    QuarterFinal Doir Arifor – Alberta Red 24-21
10 Joey Losier – Alberta 69    QuarterFinal Kelly Page – Manitoba Red 43-27
11 Jerome Gabriel – Ontario 75    QuarterFinal Ryan O’Connell – Alberta Red 33-14
12 Stuart Boyd – Ontario 75    QuarterFinal Andrew Gardiner – Manitoba Blue 20-14
13 Malcolm McDonald – Nova Scotia 75    QuarterFinal Steve Rolls – Ontario Blue RSCH1
14 Darcy Hinds – B.C. 75    QuarterFinal Schiller Hypolitte – Quebec Blue 27-25
Friday November 30 – 1pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Melissa Guilllemette – Quebec 54 F   SemiFinal Linda Scourditis – Beaver  
2 Vicky Pelletier – Quebec 54 F   SemiFinal Isabelle Menard – Quebec  
3 Jasmin Wagner – Saskatchewan 57 F   SemiFinal Sandra Bizier – Quebec  
4 Jill Perry – Ontario 57 F   SemiFinal Vanessa Bradford – Alberta  
5 Jake Weitzel – B.C. 64    QuarterFinal Stewart Hall – B.C.  
6 David Petryk – B.C. 64    QuarterFinal Kevin Bizier – Quebec  
7 Jason Williams – Saskatchewan 64    QuarterFinal Jonathan Bochner – Ontario  
8 Karim Ebead – Ontario 64    QuarterFinal Curtis White – Nova Scotia  
9 Krista Maier – Saskatchewan  80 F   SemiFinal Audree Desloges – Quebec  
10 Melinda Watpool – Ontario 80 F   SemiFinal Emilie Deslandes – Quebec  
11 Dave Jenner – Ontario 81    QuarterFinal Matt Morgan – Manitoba  
12 Luke Fuderer – Ontario 81    QuarterFinal Dave Robinson – B.C.  
13 Rob Umbach – Saskatchewan 81    QuarterFinal Steve Franjic – Ontario  
14 Noel Harding – Manitoba  81    QuarterFinal Danny Perez – Quebec  
15 Legan Virk – B.C. 91   QuarterFinal Tamirlan Kuliev – Ontario  
16 Tyler Kewayosh – Ontario 91   QuarterFinal Scott Red Youngman – Alberta  
17 Taffo Asongwed – Quebec 91   QuarterFinal Sylvera Jacques Louis – Quebec  
18 Sebastien Lalumiere – Quebec 91   QuarterFinal Nikolay Nikolov – Quebec  
Friday November 30 – 7pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Sarah Pucek – B.C. 60 F    SemiFinal Genevieve Lachance Quebec  
2 Elissa Marie Gauthier – Quebec 60 F    SemiFinal Jennifer McConnell – Windsor  
3 Arash Usmanee – Alberta 57     SemiFinal Ryan Rannelli – Ontario  
4 Pierre Olivier Cote – Quebec 57       SemiFinal Padraic Griffin – Ontario  
5 Ibrahim Kamal – Ontario 60      SemiFinal Showkat Ali – Ontario  
6 Cam O’Connell – Alberta 60    SemiFinal Tony Luis – Ontario  
7 Nathan Kulczycki – B.C. 69    SemiFinal Pedram Maleki – Ontario  
8 Sebastien Bouchard – Quebec 69    SemiFinal Joey Losier – Alberta  
9 Andrea Savard – Ontario 75 F     SemiFinal Amber Konikow – Ontario  
10 Gabrielle Deschenes – Quebec 75 F     SemiFinal Maude Bergeron – Quebec  
11 Jerome Gabriel – Ontario 75      SemiFinal Andrew Gardiner – Manitoba  
12 Steve Rolls – Ontario 75      SemiFinal Schiller Hypolitte – Quebec  
Saturday December – 1pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Melanie Grenon – Quebec 48 F      Final Jacqui Park – Ontario  
2 Christie Gervais – Quebec 50 F           Final Mandy Bujold – Ontario  
3 Winner of Fri 1pm 54 F          Final Winner of Fri 1pm  
4 Erin Krekoski – Alberta 63 F           Final Katie Dunn – Ontario  
5 Winner of Fri 1pm 64     SemiFinal Winner of Fri 1pm  
6 Winner of Fri 1pm 64     SemiFinal Winner of Fri 1pm  
7 Winner of Fri 1pm 81       SemiFinal Winner of Fri 1pm  
8 Winner of Fri 1pm 81      Semifinal Winner of Fri 1pm  
9 Winner of Fri 1pm 91      SemiFinal Winner of Fri 1pm  
10 Winner of Fri 1pm 91       SemiFinal Winner of Fri 1pm  
Saturday December 1 – 7pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Nancy Fortin – Quebec 46 F         Final Stephanie Hamel – Quebec  
2 Chantelle Doucette – N.S. 52 F           Final Natalie Forget – Quebec  
3 Winner of Fri 1pm 57 F            Final Winner of Fri 1pm  
4 Winner of Fri 7pm 60 F           Final Winner of Fri 7pm  
5 Winner of Fri 7pm 60              Final Winner of Fri 7pm  
6 Winner of Fri 7pm 69              Final Winner of Fri 7pm  
7 Ariane Fortin – Quebec 70 F          Final Marianne Millar – Ontario  
8 Winner of Fri 7pm 75 F             Final Winner of Fri 7pm  
9 Winner of Fri 7pm 75            Final Winner of Fri 7pm  
10 Winner of Fri 1pm 80 F         Final Winer of Fri 1pm  
Sunday December 2 – Noon
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Joey Laviolette – Nova Scotia 54             Final C. J. Borden – Alberta  
2 Winner of Fri 7pm 57            Final Winner of Fri 7pm  
3 Winner of Sat 1pm 64            Final Winner of Sat 1pm  
4 Winner of Sat 1pm 81            Final Winner of Sat 1pm  
5 Winner of Sat 1pm 91            Final Winner of Sat 1pm  
6 Didier Bence – Quebec 91+            Final Frankie Rill – Ontario  
Contact Us

Send us an email and we'll get back to you, asap.

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from Boxing Ontario.

You have Successfully Subscribed!