Ontario Cadets Rock the House in Stayner!

Friday, March 8, 2008 – 1 pm
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Kyle McGregor – Ft. Alliance 43kg B Nov. Semifinal John Grose – Bigtyme Red RSC-2
2 Brandon Carr – Windsor 43kg B Nov. Semifinal Greg Young – McGrorys Blue RSCO3
3 Jordan Leblanc – McGrorys 46kg B Nov Semifinal Paul Robertson – Bluewater Blue 10-8
4 John Charlton – East Windsor 48kg C Open Final Colton Lormand – Bigtyme Red w/o
5 Terrance Richards – Bigtyme 50kg B Nov Semifinal Steven Angle – McGrorys CB 52-50
6 Jocelyn Guenette – Windsor 57 B Female Novice Semi Alycia Menechella – McGrorys Red RSC2
7 Sean Fulford – East Windsor 57kg B Sub Semifinal Max Rizzi – Bigtyme Red 24-14
8 Shawn Maddox-Vogel – Motor City 60kg C Nov. Semifinal Dalton Pears – Bigtyme Red 22-19
9 Jacob Rhule – Ft. Alliance 60kg C Open Semifinal Kyle Wright – Motor City Blue 17-11
10 Terry Trafford – Steeltown 60kg C Open Semifinal Kevin Guenette – Windsor Blue 26-14
Friday March 8, 2008 – 7 pm  
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Chris Damiani – East Windsor 37kg B Nov. Final Evan Gillard – Motor City Blue 23-10
2 Lucas Caride – Motor City 39kg B Nov. Final Adam Charlton – East Windsor Blue 53-34
3 Bradley Bernatchez – Windsor 43kg A Nov. Final Zack Ridgewell – McGrorys Blue 15-9
4 Jessica Ennett – Lambton 48kg C Fem. Nov. Final Rachel Young – McGrorys Blue RSC1
5 Adam Mayled – Waterloo 50kg C Nov. Final Azeem Khan – McGrorys Blue RSCO2
6 Kieran Murphy – Motor City 52kg A Nov. Final Nathan Carzeri – Bigtyme Red 20 -6
7 Matt Conner – Steeltown 54kg C Nov. Final Milton Martinez – Ft. Alliance Red 23-15
8 Nathan Fitzgerald – Bigtyme 54kg C Open Final Rodolfo Velasquez – McGrorys Blue RSCO3
9 Cassie Black – Windsor 57kgC Fem. Nov. Final Emily Ottewell – Motor City Red RSC1
10 Devon Goodchild – Ft. Island 57 B Nov.      Final Luke Mason – The Whip Red 17-12
11 Mitch Blancher – The Whip 66kg C Nov. Final Alec Rodgerson – Bigtyme Red w/o
12 Olivia Chessman – Boxing Factory 70kg C Fem. Nov. Final Megan Gillan – Bigtyme Red RSCO3
13 Brian Stevenson – Steeltown 63kg C Open Final Martin Halibus – Bramalea Blue 19-9
Saturday March 9, 2008 – Noon
# Red Corner Class Blue Corner Results
1 Justin Hocko – East Windsor 48 C Open Final John Charlton – East Windsor Red 34-21
2 Kyle McGregor – Ft. Alliance 43 B Nov. Final Greg Young – McGrorys Blue w/o
3 Jake Thompson – Waterloo 46 B Nov. Final Jordan Leblanc – McGrorys Red 28-21
4 Samantha Coady – Lambton 48 C Novice Female Rachel Young – McGrorys Blue RSC1
5 Jake Stanley – Boxing Factory 57 B Sub. Final Sean Fulford – East Windsor Red 22-11
6 Alicia Kowalski – Steeltown 60 C Fem. Final Cassie Black – Windsor Blue RSCO1
7 Zsolt Daranyi – Ft. Alliance 50 B Nov. Final Terrance Richards – Bigtyme Exh.
8 Devon Gibson – Lambton 50 B Novice Steven Angle – McGrorys Blue RSC2
9 Ashley Badchkam – McGrorys 57 B Fem. Final Jocelyn Guenette – Windsor Blue RSCO2
10 Mitchell Price – Liverpool 52 C Open  Nathan Fitzgerald – Bigtyme Exh.
11 Kyle Wright – Motor City 60 C Open Final Kevin Guenette – Windsor Red 45-34
12 Cody Crowley – Boxing Factory 63 C Open Final Martin Halibus – Bramalea Blue CB 48-42
Contact Us

Send us an email and we'll get back to you, asap.

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from Boxing Ontario.

You have Successfully Subscribed!